TEPEKÖY’ÜN KONUMU HAKKINDA

Otelimizin bulunduğu Tepeköy (Ağridya), Ada’nın tam merkezinde yer alan çok eski bir köydür. Köyün kuruluş tarihinin 1500 yıl öncesine kadar gittiği düşünülmektedir. Aya Dimitri Tepesinin eteğinde bulunan köyün rakımı oldukça yüksektir. Tepeköy, Gökçeada’nın merkezinde bulunmaktadır. Hem tarihi eski köylere hem de doğa harikası plajlara ve Gökçeada Merkez’e eşit uzaklıktadır. 

Tepeköy, Pınarbaşı Çınaraltı’ya 1 km, Gökçeada Merkez’e 8 km, Zeytinliköy’e 7km, Dereköy’e 10 km, Bademli’ye 12 km, Kaleköy’e 12 km, Yıldızkoy’a 12,4 km, Kuzulimanı’na 13 km,  Laz koyu’na 16 km, Aydıncık/Kefalos Sahiline 18 km, Uğurlu Gizli Liman Sahiline ise 21 km uzaklıktadır.

Gökçeada’daki seyahatiniz boyunca köyler ve sahiller arası ulaşımın en kolay yolu araba olacaktır. Çünkü adanın toplam yüzölçümü 285 km²’dir. O sebeple Gökçeada’ya arabanızla gelmenizi ya da araba kiralamanızı öneririz.

OTELİMİZ’İN TEPEKÖY’DEKİ KONUMU HAKKINDA

Kuzulimanı’nda feribottan indikten sonra Gökçeada Merkez istikametinde ilerleyin yaklaşık 5km ilerledikten sonra Merkez’e ulaşacaksınız Zeytinliköy-Tepeköy istikametine doğru (Yani daha önce gittiğiniz istikamete doğru) düz ilerleyin 3km sonra Zeytinliköy tabelasını göreceksiniz, sağa sapmadan yine aynı istikamette düz ilerleyin, solunuzda DSİ barajı gölü kalacak ve yokuş yukarı çıkmaya devam edin sağda Tepeköy tabelasını göreceksiniz.

Görkemli Aya Dimitri Tepesi’ne doğru yokuş çıkarkan yol ikiye ayrılacak, solldaki Girilmez Tabelasından girin yaklaşık 300 metre yokuş çıktıktan sonra solunuzda beyaz küçük bir Şapel kalacak, Şapeli 30 metre geçtikten sonra ilk sağa dönün Sarı Keçi Taş Oteli hemen karşınızda kalacak.

 

Huzur’un adresinize vardınız… 🙂